aurel kft

valeriana-relax-day
valeriana-relax-night

Naturshop

webáruház

naturshop left

Minden egy helyen
negyzet-strong-detox

multiwinter-w274

multi-start

nicotin-stop

celsus-hu-strong

allergy-forte

malnacsili-negyzet

szivunkert-vital-magne-negyzet

strongman-tokmag-negyzet

immunvedelem

naturshop-webaruhaz-a-facebookon-is

Celsus Szívünkért Q1+Q10 kapszula, szelénnel és B1-vitaminnal

Celsus Szívünkért Q1+Q10 kapszula
szelénnel és B1-vitaminnal

Hazai szakemberek által fejlesztett étrend-kiegészítő! A 2013-as év innovációs díjnyertes terméke!

AJÁNLJUK:
A szív és a pajzsmirigy normál működéséért.
Fáradtság esetén, stresszes életmódra, szellemi-fizikai megterheléskor, fiatal sportolóknak, vizsgára készülőknek, valamint 30 év felettieknek és a mitokondriális megbetegedésben szenvedőknek.

LEÍRÁS:
A termék a Q1 koenzim és a Q10 koenzim egyedülálló párosa, amely egyedi a világon. A készítményben lévő B1-vitamin (tiamin) hozzájárulhat a szív- és az idegrendszer megfelelő működéséhez és részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban. A szelén hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez és a pajzsmirigy normál működéséhez.

TERMÉK ELŐNYÖK:
- Egyedi, kombinált összetétel: Q10 + Q1 + szerves szelén + B1-vitamin.
- Szerves szelént (szelenometionin) tartalmaz: a szelén csak szerves formában képes felszívódni és beépülni a sejtekbe.
- Bizonyos sztatinok kivonják a szervezetből a Q10-et, ezért pótolni szükséges!
- Magas hatóanyag-tartalom: 60 mg Q10, 2 mg Q1, 200 mikrogramm szerves szelén, 1,1 mg B1-vitamin.
- Tisztán növényi kapszulából készült.
- A Q10 koenzim a Q1 koenzim segítségével képes bejutni a sejtekbe.
- Napi 1 kapszula elegendő.

ÖSSZETEVŐK:
- szelén (szelenometionin),
- ubiquinone (60 mg Q10 koenzim),
- NADH (2 mg Q1 koenzim),
- B1-vitamin.

ADAGOLÁS:
felnőtteknek napi 1 kapszulát bőséges folyadékkal ajánlott bevenni! 3–6 hónap szedése után 1 hónap szünet beiktatása javasolt!

KISZERELÉS: 30 db, 440 mg-os kapszula

EGYSÉGNYI TARTALOM, 1 kapszula tartalmaz:
- ubiquinone (Q10) 60 mg,
- NADH (Q1) 2 mg,
- B1-vitamin 1,1 mg 100% NRV,
- szelén 200 mikrogramm 364% NRV.

OÉTI notifikációs szám: 12264/2013
Származási hely: Magyarország
Forgalmazza: Celsus Természetgyógyászati Kft. Cím: 1027 Budapest, Margit krt. 56. I./4.

Bővebb info: https://q1q10-termekek8.webnode.hu/

FIGYELMEZTETÉS:
az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot! Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl! Gyermekek elől elzárva, szobahőmérsékleten tárolja!

 

vasar

Hatóanyagokról bővebben

 

MIT KELL TUDNI A Q10 KOENZIMRŐL?

A Q10 koenzim (ubikinon, ubikinol) egy vitaminszerű anyag, azzal a különbséggel, hogy a szervezet képes az előállítására. Mivel a szervezetben megtermelt mennyisége 30-35 év környékén jelentős mértékben csökken, így ettől az időponttól kezdődően célszerű a pótlása! A Q10 esszenciális komponense a mitokondriumnak (sejtek energiaközpontjai), és elsődleges feladata a szervezet energiatermelő (ATP-előállító) folyamataiban van.

Főbb hatásai:
- Segít megelőzni a kardiovaszkuláris betegségeket (elsősorban a szívelégtelenséget), ill. a már kialakult rendellenességek esetén is javulást eredményezhet a használata.
- Magas vérnyomás és angina: az eddigi megfigyelések alapján elmondhatól, hogy csökkentheti a vérnyomás értékét. Alkalmazása csökkenti az anginás panaszok előfordulását és növeli a terhelés szívhatásait.
- A szervezetben erős antioxidáns hatással rendelkezik, amely hatását főleg a mitokondriumban fejti ki. Egyúttal a szervezetben véd az LDL-koleszterin oxidációja ellen is.
- Mitokondriális betegségek: a Q10 és/vagy Q1 alkalmazása a korábban bemutatott biokémiai hatás alapján indokolt a következő kórképekben: myopathiak és encephalomyopatiák.
- Immunrendszer-erősítő hatással is rendelkezik, melynek a magyarázata az, hogy az immunsejtek igen energiaigényesek, a Q10 koenzim pedig segíti az energiatermelésüket.
- Csökkentheti a regenerációs időt, mivel részt vesz az ATP-termelésben. Krónikus fáradtságszindróma esetén is segíthet.
- Az idősödő szervezet egyre kevésbé képes elegendő Q10-et termelni, így pótlása csökkentheti az öregedéssel járó panaszokat és a degeneratív elváltozások esélyét.
- Életkorfüggő maculadegeneratio: egy klinikai vizsgálat azt mutatta ki, hogy acetyl-L-carnitine, n-3 zsírok és a Q10 adagolása csökkenti az életkorfüggő maculadeneratio kialakulását.
- A Parkinson-kór és az Alzheimer-kór esetén a Q10 és a Q1 szedése javasolt!
- Izomdystropiák: a Q10 segíthet az izomdystrophiák tüneteinek csökkentésében és az életminőség javításában.

 

MIT KELL TUDNI A Q1 KOENZIMRŐL?

Az NADH egy olyan komplex vegyület, amely többek között B3-vitaminból (nikotinamid) épül fel. Az NADH a sejtek energiatermelő folyamatainak és antioxidáns rendszerének nélkülözhetetlen eleme. Alapvető szerepe van az elektronok szállításában a redoxpotenciál-transzfer során. Biokémiailag az NADH a szervezetben megtalálható egyik legpotenciálisabb antioxidáns-rendszer.

Főbb hatásai:
- Segíthet megelőzni a kardiovaszkuláris betegségeket (elsősorban a szívelégtelenséget), ill. a már kialakult rendellenességek esetén is javulást eredményezhet a használata.
- Magas vérnyomás: az eddigi megfigyelések alapján elmondható, hogy csökkentheti a vérnyomás értékét.
- A szervezetben erős antioxidáns hatással rendelkezik, amely hatását főleg a mitokondriumban fejti ki.
- Mitokondriális betegségek: a Q10 és/vagy Q1 alkalmazása a korábban bemutatott biokémiai hatás alapján indokolt a következő kórképekben: myopathiak és encephalomyopatiák.
- Csökkentheti a regenerációs időt, mivel részt vesz az ATP termelésében. Krónikus fáradtságszindróma esetén is segíthet.

 

MIT KELL TUDNI A SZELÉNRŐL?

Szervezetünkben sok szelénigényes enzim (szelenoproteinek) található, melyek csak szelén jelenlétében képesek működni. Az emberi szervezetben mintegy 3-14 mg szelén található. Ennek többsége a vesében, májban, hasnyálmirigyben, herében, szívizomban raktározódik. Az antioxidáns hatású glutation-peroxidáz enzim felépítésében is részt vesz, hiányában ugyan termelődik glutation peroxidáz, ám nem képes feladatát ellátni. A szelén védelmet nyújt a szabad gyökök és a különböző mérgező anyagok és nehézfémek károsító hatásaival szemben is.

Főbb hatásai:
- A szelén szív- és érrendszervédő anyag, növeli a vér HDL-koleszterinszintjét, mely kedvező hatású egészségünkre.
- A pajzsmirigyhormon aktívabb formába történő átalakulásához is szükséges, így az anyagcsere megfelelő szintjének fenntartásában is közreműködik.
- Hiányában romlik a limfociták képessége a tumorsejtek elpusztítására, csökken a natural killer fehérvérsejtek aktivitása és az immunglobulinok termelődése is visszaesik.
- C- és E-vitaminnal együtt szokás alkalmazni, mivel erősítik egymás hatékonyságát.
- Q1 és Q10 vitaminokkal történő együttes alkalmazásakor a szívelégtelenségre kifejtett pozitív hatások felerősödnek.

 

MIT KELL TUDNI A B1-VITAMINRÓL (tiamin)?

A B1-vitamin olyan vízoldékony vitamin, melyet a hőhatások károsítani tudnak. Fontos szerepe van a szénhidrát-anyagcserében. Egy felnőtt emberben kb. 30 mg tiamin raktározódik. Az összmennyiség 50%-a az izmokban található, míg a vérben lévő tiamin 80%-a a vörösvértestekben tárolódik. Minimum szükséglete felnőtteknek napi 1 mg. Hiánya a glükózigényes szervek károsodásával jár, és az alkoholfogyasztás is növeli az igényt.

Főbb hatásai:
- Az acetilkolin idegrendszeri hatását képes elősegíteni, a megfelelő agyi funkciók fenntartásához ezért nélkülözhetetlen.
- Javíthatja a memóriát és a közérzetet.
- Védi az idegsejteket, ezért pl. cukorbetegségben csökkenthető a végtagokban létrejövő zsibbadás és bizsergő érzés.
- A szívműködésre kedvezően hat.
- Antioxidáns, vérképzést segítő, méregtelenítő hatású.

 

Felhasznált irodalom

Crane F.L., Hatefi Y., Lester R.I., Widmer C. (1957) Isolation of a quinone from beef heart mitochondria. In: Biochimica et Biophys. Acta, vol. 25, pp 220-221.
    Eighth International Symposium on Biomedical and Clinical Aspects of Coenzyme Q (1994) Littarru G.P., Battino M. , Folkers K. (Eds) The Molecular Aspects of Medicine, Vol. 15 (Supplement), pp S1-S294.
    Folkers K, Brown R, Judy WV, Morita M. Survival of cancer patients on therapy with coenzyme Q10. Biochem Biophys Res Commun. 1993;192:241-245.
    Folkers K., Langsjoen Per H.,Willis R., Richardson P., Xia L.,Ye C., Tamagawa H. (1990) Lovastatin decreases coenzyme Q levels in humans. Proc. Natl. Acad Sci. Vol. 87, pp.8931-8934.
    Folkers K., Vadhanavikit S., Mortensen S.A. (1985) Biochemical rationale and myocardial tissue data on the effective therapy of cardiomyopathy with coenzyme Q10. In: Proc. Natl. Acad. Sci., U.S.A., vol. 82(3), pp 901-904.
    Judy W.V., Hall J.H., Toth P.D., Folkers K. (1986) Double blind-double crossover study of coenzyme Q10 in heart failure. In: Folkers K., Yamamura Y. (eds) Biomedical and clinical aspects of coenzyme Q, vol. 5. Elsevier, Amsterdam, pp 315-323.
    Langsjoen P. H., Langsjoen P. H., Willis R., Folkers K. (1994) Treatment of essential hypertension with coenzyme Q10. In: Eighth International Symposium on Biomedical and Clinical Aspects of Coenzyme Q (1994) Littarru G.P., Battino M. , Folkers K. (Eds) The Molecular Aspects of Medicine, Vol. 15 (Supplement), pp S287-S294.
    Langsjoen P. H., Langsjoen, P. H., Folkers, K. (1989) Long term efficacy and safety of coenzyme Q10 therapy for idiopathic dilated cardiomyopathy. In: The American Journal of Cardiology, Vol. 65, pp 521 - 523.
    Langsjoen Per.H., Vadhanavikit S., Folkers K. (1985) Response of patients in classes III and IV of cardiomyopathy to therapy in a blind and crossover trial with coenzyme Q10. In: Proc. Natl. Acad. of Sci., U.S.A., vol. 82, pp 4240-4244.
    Mellors A., Tappel A.L. (1966) The inhibition of mitochondrial peroxidation by ubiquinone and ubiquinol. J. Biol. Chem., vol. 241, pp 4353-4356.
    Mortensen S.A., Vadhanavikit S., Folkers K. (1984) Deficiency of coenzyme Q10 in myocardial failure. In: Drugs Exptl. Clin. Res. X(7) 497-502.

Clark LC, Combs GF Jr, Turnbull BW, et al. Effects of selenium supplementation for cancer prevention in patients with carcinoma of the skin. A randomized controlled trial. Nutritional Prevention of Cancer Study Group. JAMA. 1996;276:1957–1963.
    Kardinaal AF, Kok FJ, Kohlmeier L, et al. Association between toenail selenium and risk of acute myocardial infarction in European men. The EURAMIC Study. European Antioxidant Myocardial Infarction and Breast Cancer. Am J Epidemiol. 1997;145:373-379.
    Lapenna D, de Gioia S, Ciofani G, Mezzetti A, Ucchino S, Calafiore AM, Napolitano AM, Di Ilio C, Cuccurulo F. Glutathione-related antioxidant defenses in human atherosclerotic plaques. Circulation. 1998;97:1930-1934.
    Neve J. Selenium as a risk factor for cardiovascular diseases. J Cardiovasc Risk. 1996;3:42-47.
    Scott R , MacPherson A, Yates RWS, et al. The effect of oral selenium supplementation on human sperm motility. Br J Urol. 1998;82:76–80.
    Yan L, Yee JA, McGuire MH, et al. Effect of dietary supplementation of selenite on pulmonary metastasis of melanoma cells in mice. Nutr Cancer. 1997;28:165–169.
    Tarp U. Selenium in rheumatoid arthritis. A review. Analyst. 1995;120:877–881.

 Gold M, Hauser RA, Chen MF. Plasma thiamine deficiency associated with Alzheimer’s disease but not Parkinson’s disease. Metab Brain Dis. 1998;13:43–53.
    Meador KJ, Nichols ME, Franke P, et al. Evidence for a central cholinergic effect of high-dose thiamine. Ann Neurol. 1993;34:724-726. Michael T. Murray: Encyclopedia of Nutritional Supplements, Prima Health, USA, 1996
    Muroyama K, Murosaki S, Yamamoto Y, Ishijima A, Toh Y. Effects of intake of a mixture of thiamin, arginine, caffeine, and citric acid on adiposity in healthy subjects with high percent body fat., Biosci Biotechnol Biochem. 2003 Nov;67(11):2325-33.
    PDR for nutritional supplements, Medical Economics Company, 2001
    Seligmann H, Halkin H, Rauchfleisch S, et al. Thiamine deficiency in patients with congestive heart failure receiving long-term furosemide therapy: A pilot study. Am J Med 1991;91:151–155. Tápanyagtáblázat, szerk.: Bíró-Lindner, Medicina, 1994

 Kapcsolódó cikkek:

 

Kapcsolódó videók