A PAJZSMIRIGY EGÉSZSÉGE

Gyömbér

A pajzsmirigy két olyan hormont termel, melyek a szervezet metabolizmusát szabályozzák és befolyásolják a szervek működési sebességét. Az agyalapi mirigy egyik hormonja is szabályozza a pajzsmirigy funkcióit. Ha a pajzsmirigy túl sok hormont termel, akkor az agyalapi mirigy fogja vissza azt. De ha a hormontermelés megzavarodik, akkor az anyagcserében is zavarok lépnek fel. Ezt sok gyógynövénnyel, így a gyömbérrel is kezelni lehet.

ginger-w970


A gyömbér tápanyagai

A gyömbér számos kulcsfontosságú tápanyagot tartalmaz, amelyek segítenek a szervezet működésében. A gyömbér magnéziumot tartalmaz, melyről kimutatták, hogy nagymértékben segíti a szervezet működését. A magnézium fokozza az izomrelaxációt és megakadályozza a szabálytalan szívverést. A gyömbér káliumot tartalmaz, amely szabályozza a víz mennyiségét a szervezetben. Egyebek között még nagy mennyiségben tartalmaz B6-vitamint, rezet, mangánt és a gingerol nevű antioxidánst.

doctor-ordering


Túlmüködés

Túlműködése esetén a mirigy rendellenesen sok tiroxin (T4) és trijód-tironin (T3) hormont állít elő szervezetünkben.

A szelén fontossága

A jódon kívül nagy szerepe van a pajzsmirigy működésében még a szelénnek és a cinknek, hiszen mindkét nyomelem elengedhetetlen az aktív T3 nevű hormon képződéséhez, ráadásul a szelénhiány igen gyakran társul a jód hiányával.

A D-vitamin

Az is előfordulhat, hogy súlyos D-vitamin-hiány gátolja a pajzsmirigy optimális működését, ezért érdemes erre is gondolni és alapos megfontolás alapján eldönteni, hogy a D-vitamin-koncentráció mérésére szükség van-e?!

Összefoglalva tehát megállapítható, hogy bizonyos nyomelemek és vitaminok hiánya esetén csupán a kiegészítő jódkezelés nem lesz kellő mértékben hatékony a pajzsmirigy-működési zavar kezeléséhez.